Nejhorší autopůjčovny

Co je to nejhorší, co se vám může při půjčování auta stát? Hororových příběhů je na tisíce. Některé jsou ale horší než jiné. Na co si dát pozor? Čemu se vyvarovat, abyste ten příští hororový příběh nemuseli vyprávět vy?

Špatný stav auta

Jako mnoho podniků i autopůjčovny se snaží o snížení nákladů a na tom není nic špatného, pokud se ovšem tato tendence nedovede do extrému. Bohužel pravidelný servis vozů je něco, co nejprve není příliš vidět a tak je snadné nechat vozy kontrolovat o méně a méně často. O vozů z autopůjčovny často nerozhoduje tolik rok výroby, jako právě pravidelné kontroly a dobrá údržba.

 

Hledejte pouze půjčovny, které vás nechají si auto vyzkoušet, prohlédnout a které se dokáží zaručit za stav svých automobilů. V Půjčovně aut Brno vám zaměstnanec auto ukáže, spolu s vámi jej nafotí a umožní vám udělat zkušební jízdu. Zkušební jízdu vždy využijte! I v případě, že Autopůjčovnu Brno již znáte a máte s ní dobré zkušenosti. Důvěřuj ale prověřuj je základ dobrých vztahů.

Nepřehledná smlouva a chybějící předávací protokol

Se smlouvami všeho typu již máte jistě spoustu zkušeností a to včetně těch nepřehledných, kde není rozumět ani jedné celé větě. Pokud není smlouva přehledná a nemáte dost času na její pročtení a vznesení potřebných otázek, utečte dokud je čas. Zaměstnanec v Autopůjčovna Praha vám představí smlouvu, která je krátká, obsahuje vše potřebné a navíc je jí rozumět. Nespokojte se s ničím míň.

 

Při půjčování auta musí být součástí smlouvy i předávací protokol, kde jsou zaneseny všechny problémy, poruchy a škrábance, které auto má. Je smutnou praktikou některých autopůjčoven, že se snaží klienta nechat zaplatit i za škody, které na autě již byly, ale kterých si klient při půjčování nevšiml a tak nebyly zaneseny do protokolu. Půjčovna aut Brno s vámi navíc ještě auto ze všech stran vyfotí, aby nevznikly žádné pochyby. Nespokojte s ničím méně.

Nedostatečné pojištění

Posledním fatálním problémem bývá nedostatečné pojištění. Nehody se stávají a stávají se i těm nejlepším řidičům. Pokud se vám stane nehoda ve vašem vlastním autě, je to nepříjemné, pokud se vám stane v autě půjčeném, přijde vás to draho. A častokrát hodně draho. Protože kromě samotné újmy a opravy budete muset uhradit i ušlý zisk. Pokud vám půjčovna nenabídne dostatečně pojištěné auto, případně vám pojištění nevysvětlí a detailně nenapíše, nemáte tam co dělat.

 

Autopůjčovna Praha má pojištěné všechny své vozy a zvolila pojišťovnu s dostatečně vysokými limity, aby se předešlo všem případným nepříjemnostem. Půjčovna aut Brno vám mimojiné nabídne i možnost sjednat si pojištění bez spoluúčasti.  Vždy si nezapomeňte ověřit, zda dané pojištění vyžaduje spoluúčast a jaké jsou kroky, které je potřeba podniknout v případě nehody.

 

Join the discussion

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *